Зариблення річки Серет – важливий крок до екологічного відновлення, адже в сучасних умовах штучне відтворення популяцій риб відіграє ключову роль у збереженні і відновленні екологічної рівноваги водних екосистем, одночасно сприяючи їх природному очищенню та підвищенню загальної рибопродуктивності.
15-16 квітня 2025 р. заходи зі вселення молоді водних біоресурсів відбулися на Тернопільщині. Зокрема на ділянці с. Горішній Івачів – с. Біла Білецької територіальної громади працівники Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Тернопільській області спільно з начальником Володимиром Криськом провели зарибнення річки Серет. До водойми випущено дворічки коропа (сазана) (1 350 кг), товстолоба (920 кг) та білого амура (120 кг). Рибопосадковий матеріал вирощено та доставлено з ТзОВ «Карпатський водограй».
Контролювали процес зариблення представники Тернопільського рибоохоронного патруля Держрибагентства, Тернопільської ОВА, органів місцевого самоврядування та громадськості. – Кошти – 200 тисяч гривень виділила Тернопільська обласна військова адміністрація в рамках Програми розвитку рибного господарства Тернопільської області на період до 2030 року, – зазначив начальник Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Тернопільській області Володимир Крисько. – Ми придбали 2 390 кг дворічки коропа, товстолоба та білого амура і упродовж двох днів випустили у річку Серет. Два тижні наші інспектори спостерігатимуть як риба адаптується до природного середовища.
Довідка
Короп, білий амур і товстолоб – сприятимуть природному очищенню водойми та підтримуватимуть екологічну рівновагу.
Короп – невибаглива та витривала риба, яка швидко адаптується до умов водойми, має високу цінність для рибалок і є важливою частиною екосистеми.
Амур – природний «санітар», який допомагає підтримувати чистоту водойми, поїдаючи водорості та забезпечуючи прозорість води. Товстолоб – допомагає у боротьбі з масовим цвітінням синьо-зелених водоростей, адже один екземпляр білого товстолоба вагою 250 г може профільтрувати до 32 літрів води на годину, споживаючи при цьому близько 1 300 мг водоростей.