15.05.2025
$
41.54
46.59
Dublin
20.6
°С
Мряка

ПРАКТИКУМ. ТРИ ПОРАДИ, ЯКІ ЗРОБЛЯТЬ СТЕБЛА ТОМАТІВ МІЦНИМИ ТА ЗДОРОВИМИ

26.03.2025
10:23:31
Поділитись:

Кожен рік ставить свої виклики. Іноді вам може вдатися отримати ідеальні саджанці, які добре адаптуються до пересадки, енергійно розвиваються в саду, дають рясний урожай і продовжують плодоносити до пізньої осені. Однак це не завжди так. Тим не менш, це не повинно заважати вам докладати зусиль. Вибравши відповідні сорти, проявивши терпіння до посадки та догляду за розсадою, ви вже зробили хороший старт. Звідти свою роль зіграє час і погода, передає FERMERSTVO.IN.UA

 

 

Ідеальна розсада – це міцні, яскраво-зелені рослини з міцними стеблами та добре розвиненою кореневою системою. Це наша мета. Отже, які кроки ми можемо зробити, щоб досягти цього? Ось кілька рекомендацій.

1. Загальна порада щодо того, щоб розсада не стала довгоногою та переконалася, що вона міцна, це постійно перевіряти її. Однак це лише частина рівняння. Насправді довгонога, що характеризується слабкими і тонкими стеблами, виникає не тільки від недостатнього освітлення, але і від підвищених температур.

Тому не варто просто розміщувати розсаду на самому сонячному підвіконні та перевіряти її за потреби; ми також повинні захистити їх від тепла радіаторів. Це особливо важливо на ранніх стадіях росту, коли насіння тільки що проросло. Перший тиждень потрібно підтримувати температуру +16…+18°C. Після цього допускається стандартна кімнатна температура +20…+22°С.

Як нам зберегти спокій? Ефективним рішенням є використання листів пінопласту на підвіконні. Вони повинні перешкоджати потоку гарячого повітря від радіаторів, одночасно захищаючи коріння рослин від холодних протягів, які можуть виходити з будь-яких щілин.

Чим тепліше у вашому домі, тим інтенсивнішим має бути освітлення. І навпаки, якщо у вашій квартирі відносно прохолодно, а розсада стоїть на південному вікні, можливо, її взагалі не потрібно перевіряти (якщо помідори були посіяні не надто рано). Однак у перші кілька днів бажано використовувати освітлення для вирощування: достатнє освітлення в поєднанні з більш низькими температурами в ці перші дні має важливе значення для розвитку міцної розсади з товстими стеблами.

2. Деякі садівники, прагнучи отримати сильну розсаду, починають підживлювати її практично відразу після сходів. Протягом усього періоду вирощування в кімнатних умовах вони насичують розсаду азотом. Аргументація зрозуміла: рослинам справді потрібен азот для пишного росту.

Однак міцна розсада – це не лише пишність. Вони в основному покладаються на потужну кореневу систему, товсті стебла та здорове листя. Тому нерозумно робити надмірний акцент на азоті. Крім того, краще взагалі не підгодовувати розсаду до моменту пересадки.

Через тиждень після пересадки починаємо вносити добрива. Що ми використовуємо? Фосфор. Ця поживна речовина має вирішальне значення для розвитку міцних коренів. Невелика кількість азоту може допомогти зберегти зелень. Якщо ви обираєте комерційні добрива для розсади, переконайтеся, що вони містять більш високий рівень калію та фосфору, а не надлишок азоту. Для підживлення варто використовувати амофоску (0,5 чайної ложки на 1 літр води) або деревну золу.

3. Коли розсада досягне стадії 3-4 справжніх листків, її корисно обприскати регулятором росту – інгібітором гібереліну. Це знизить вироблення гормонів росту і не дасть розсаді стати занадто високою. Немає потреби для занепокоєння; основні фізіологічні функції залишаться незмінними. Навпаки, це сповільнить їх вертикальний ріст і сприятиме товстішим стеблам і сильнішим кореням. По суті, вони більше розповзаються, ніж виростають.

Ідеальне поєднання освітлення і температури, краще фосфорно-калійні добрива, а не азотні, а також регулятори росту – ось формула вирощування міцної та витривалої розсади томатів!

Останні новини

14.05.2025
13.19.50
СТАТИСТИКА.ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ НА 14 травня 2025 РОКУ
Середньозважені ціни закупівлі зернових та олійних культур в Україні на умовах CPT термінали, E...
14.05.2025
12.03.54
ЧЕРЕЗ ЦЬОГОРІЧНІ ВЕСНЯНІ ПРИМОРОЗКИ ЗМЕНШИЛАСЯ КІЛЬКІСТЬ БДЖОЛИНИХ СІМЕЙ
Внаслідок тривалого весняного похолодання в Україні постраждали не лише ранньоквітучі плодові дерева...
14.05.2025
10.59.59
АГРОСЕКТОР УВІЙШОВ ДО ПЕРЕЛІКУ ГАЛУЗЕЙ З НАЙБІЛЬШИМ ДЕФІЦИТОМ КАДРІВ
  Майже 39% аграрних компаній в Україні стикаються з труднощами в пошуку персон...
14.05.2025
10.22.52
ЗАТВЕРДЖЕНО ПОРЯДОК ФУНКЦІОНУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО АГРАРНОГО РЕЄСТРУ
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання функціонування інформаційно-комунік...
14.05.2025
09.53.12
УКРАЇНА ВІД ПОЧАТКУ СЕЗОНУ ЕКСПОРТУВАЛА 60 ТИСЯЧ ТОНН БОРОШНА
Станом на 12 травня Україна з початку 2024/25 МР експортувала 36,396 млн тонн зернових і зернобобови...
13.05.2025
12.37.16
СТАТИСТИКА.ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ НА 13 травня 2025 РОКУ
Середньозважені ціни закупівлі зернових та олійних культур в Україні на умовах CPT термінали, E...
13.05.2025
12.27.09
ЗРОСТАННЯ ПОПИТУ НА ЗАЛІЗНИЧНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ЗЕРНОВИХ СПРИЧИНИЛО ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ
Упродовж останнього тижня спостерігається зростання попиту на залізничні перевезення зернових, що зу...
13.05.2025
12.00.18
УКРАЇНА УВІЙШЛА ДО ТРІЙКИ НАЙБІЛЬШИХ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ СОЄВОГО ШРОТУ ДО ЄС
Загальний обсяг імпорту соєвого шроту в ЄС станом на 4 травня досяг 15,77 млн ​​т у 2024/25 році, що...
Всі новини