Представники Міністерства аграрної політики і продовольства України, профільні асоціації та науковці України у сфері бджільництва взяли участь у міжнародному заході «Цифрові інструменти для генетичної різноманітності запилювачів» під егідою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Про це повідомляє Мінагрополітики, пише AGRONEWS.UA.
Захід обʼєднав понад 50 учасників із 11 країн Європи та Центральної Азії, серед яких і Україна. Зустріч зібрала урядовців, технічних експертів та лідерів інновацій для вивчення теми та обміну досвідом.
Зокрема, начальник Управління розвитку цифрових трансформацій в аграрному секторі економіки Мінагрополітики Інна Драниця презентувала досвід у сфері цифровізації сектору бджільництва. Основна увага була зосереджена на вже реалізованих в Україні інструментах моніторингу використання засобів захисту рослин та взаємодії між фермерами, бджолярами і державою.
Крім того, було акцентовано на цифровому електронному сервісі єБджільництво, що реалізований в Державному аграрному реєстру (ДАР), який вже сьогодні забезпечує прозору й ефективну взаємодію між сільгоспвиробниками та пасічниками.
Серед можливостей сервісу – ведення аграріями журналу обробки земельних ділянок засобами захисту рослин та завчасне сповіщення про їх застосування бджолярів, інтеграція з Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів, дозволених на використання в Україні та Реєстром паспортів пасік та інші.
«Україна вже має дієву цифрову екосистему для моніторингу та управління процесами запилення. Наша мета – не лише захистити бджіл, а й побудувати сталу модель агровиробництва, в якій цифрові інструменти стають засобом збереження біорізноманіття і гарантом екологічної безпеки», – зазначила Інна Драниця під час виступу.